XXVII Festiwal Nauki i Sztuki

Dnia 16 kwietnia br. w naszej Katedrze odbył się warsztat pt. Co kryje się w leku? Analiza substancji aktywnych w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Gościliśmy dwie grupy licealistów z Poznania i Konina. W ramach warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami pracy z lekiem, badaniem tożsamości substancji leczniczych oraz wykonać reakcje chemiczne. Liczymy, że kontakt z prawdziwą chemią, możliwość wykonania doświadczeń chemicznych czy wizyta na Uniwersytecie zaowocuje na maturze.
Warsztat poprowadzili pracownicy Katedry dr n. farm Szymon Tomczak oraz mgr inż. Jagoda Szkudlarek.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia autorstwa M. Barygi.

Relacja z drugiej strony profil Biologia z blondynką Link do strony Facebook - relacja z FestiwaluXXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki | Uniwersytet im ...